Superonline Farklı Modemleri Engelliyor

superonline farklı modemleri engelliyor
Turkcell Superonline fiber alt yapısını ilk dağıtmaya başladığı zaman Quicknet ismi altında bu işleri gerçekleştiriyordu. Ankara’da pilot bölgeler içinde bizim semtimizi de görünce hemen başvurduk ve 2011 yılında fiber internete kavuştuk. O dönemde bağlanan Pirelli marka DRG A226G model modemi bu güne kadar ufak tefek sorunlar ile kullandık. Ta ki sorunlar iyice baş gösterene kadar.

10 seneye yakın bir süre önce üretilen modemde özellikle bağlantı kopmaları ve hız konusunda son zamanlarda çok problem yaşamaya başladık. Superonline müşteri hizmetlerini arayarak sorunumuzu dile getirdik ve yeni bir modem talep ettik ücretsiz vermiyorlarsa bile satın alalım bari dedik. Bize “Modeminiz bozulmadığı sürece yeni bir modem veremiyoruz. Ayrıca modem satışımızda yoktur” denildi.

Hal böyle olunca bende yeni modem arayışına girdim ve Asus marka DSL-N17U model modemi Hepsiburada üzerinden sipariş verdim. Modem geldiğinde bir heves taktım ve ayarlamalara başladım.

İlk problemi “Ek Mod” seçeneklerinde ve internet için oturum açma kullanıcı adı ve şifresi kısmında yaşadım ve hemen superonline müşteri hizmetlerini aradım, yeni modem aldığımı ve gerekli ayarların nasıl olması gerektiğini sordum. İşte şok edici cevap burda geldi! Müşteri hizmetleri yetkilisi bana “Modeminiz bizim verdiğimiz modemse ayara ve kullanıcı adı şifre kısmına gerek yok modem otomatik bilgileri hattan alır, eğer modem harici sizin aldığınız modemse hiç bir şekilde destek veremeyiz bilgi paylaşamayız” dedi.

Uzun araştırmalarım sonucu Superonline dağıttığı modemlerin haricindeki modemlerde kullanıcı adı şifre ve mac sorgusu yapıyormuş. Bu sayede kendi modeminden farklı modemleri engelliyor. Kullanıcı adınızı öğrenebiliyorsunuz, hadi mac adresini de klonladınız diyelim yalnız şifrenizi hiç bir şekilde öğrenemiyorsunuz. Ne müşteri hizmetleri veriyor ne de eski modem arayüzünüze girerek oradan öğrenebiliyorsunuz.

Bunları öğrendikten sonra yeni modemi daha fazla tutmanın anlamı kalmadığını düşünerek iade işlemlerine başladım. Bundan sonraki hedefim elimdeki modemi bozmak! olacaktır. Çünkü ancak bu şekilde yeni ve daha iyi bir modeme sahip olabilirim.

Superonline’ın eski modemlerini kullanan ve yeni modem almayı düşünene arkadaşlara tavsiyem sakın öyle bir işe girişmeyin. (şifrenizi bilmiyorsanız). Onun yerine modeminizi bozarak yeni modem talep edebilirsiniz.!

0
One Response
  1. Mehmet Fatih

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir