Nasıl Bitcoin Kazanılır?

nasıl bitcoin kazanılır

Bir önceki Bitcoin Nedir? adlı konumda, bitcoinin ne olduğunu, bitcoin cüzdanını, bu cüzdanı yedeklemeyi ve farklı cihazlarda cüzdanımızı kullanmayı anlatmıştım. Bu konumda ise size nasıl bitcoin kazanılır bunu anlatacağım. Ücretsiz bitcoin kazanabileceğiniz siteleri liste şeklinde bu konumda sizinle paylaştım. Bu siteler haricinde bitcoini kazanmanın farklı yolları da vardır.

Açtığımız bitcoin cüzdanımızdaki bitcoin adresimiz uzun, sayı ve rakam kombinasyonları içeriyor. Bir cüzdan da birden çok bitcoin alma adresi açabilir, bu adreslere farklı isimler verebiliriz.

Örnek olarak;

1MJwgEkYBihj9A47evEDkBz9VZoHUwxrqV

Bu adres benim biraz önce oluşturduğum bitcoin adresimdir. Aynı bankalardaki IBAN numarası gibi bitcoin adresinizde bu şekildedir. Bir kişiden veya kurumdan, oluşturduğunuz adreslerden dilediğinizi kullanarak bitcoin alabilirsiniz.

Şimdi konumuzun esas amacına gelirsek,

Nasıl Bitcoin Kazanılır

1. Yol klasik olarak para verip bitcoin almaktır. Özellikle bitcoin üzerinden çalışan borsa sitelerinde bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Size önerebileceğim 3 site var.

 

 • BTCTurk  → Tamamen Türk sitesidir ve güvenilirdir. Para yatırarak bitcoin satın alabilir, hesabınızdaki mevcut bitcoini paraya çevirebilirsiniz. Günlük kura göre hesabınızdaki para miktarı değişmektedir. Bankadaki dolar hesabınızdan bir farkı yok anlayacağınız.
 • Cryptsy → BTCTurk’un yabancı modelidir. Bitcoin haricinde alternatif coin çeşitleride mevcuttur. Güvenli bir sitedir.
 • Cex.io → Bu siteyi diğer 2 siteden ayıran 2 fark vardır bunlardan birincisi, bitcoin ve 1-2 alternatif coin kazanmak için mining dedikleri madencilik işi yapabilirsiniz. ikincisi ise sitede GHS birimi bulunmaktadır. İster bitcoin ister diğer coinlerinizi veya hesaptaki paranızı bu birime çevirebilirsiniz. Amacımız siteye kendi yerimize mining yaptırmaktır. Yani bir bakıma para ile işçi tutmaktır. GHS/Bitcoin/Para kurları günlük değişime uğramaktadır. Güvenilir bir sitedir.

2. Yol yaptığınız işlerin ödemesini bitcoin ile almaktır. İşini internet üzerinden yapanlar için çok popüler bir yöntemdir. “ Ödeme yöntemleri: Enpara, Paypal, Bitcoin 🙂 ”

3. Yol ise reklam izleyerek, link kısaltarak, zar atarak, bitcoin sağlayan sitede zaman geçirerek bitcoin kazanabilirsiniz.

 

 • Landofbitcoin → Üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Mevcut sitede durarak veya reklamını veren sitelerde gezerek bitcoin kazanabilirsiniz. Minimum ödeme: ฿0,000005
 • Freebitco.in → Üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Her saat başı Google Captcha girerek bir bakıma zar atıyoruz. 0-10000 arası bir rakam geliyor ve her bir aralığın verdiği bitcoin miktarı farklı. 10000 tutturursanız ~฿0,7 kazanabilirsiniz. Her saat başı zar atabilirsiniz. Bunun haricinde altı-üstü oyunu ile mevcut bitcoininizi artırabilirsiniz fakat kaybetme riski de var tabi ki. Ayrıca piyango sistemi de mevcut. Attığınız zarlardan ara sıra piyango bileti kazanabilirsiniz bunun haricinde bitcoin harcayarak da piyango bileti alabilirsiniz. Ödemeler elle veya otomatik yapılabilir. Otomatik ödeme ücretsiz ve pazar günleri yapılıyor. Eğer ödemeyi elle yaparsanız mevcut bitcoininiz aktarılmadan işlem ücreti kesiliyor. Minimum ödeme: ฿0.00005460
 • Btcclicks → Üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Reklamını veren sitelerde belirlenen süre zaman geçirdikten sonra bitcoin kazanıyorsunuz. Ödemeler sadece elle yapılmaktadır. Eğer hesabınızda ฿0.01’den az ise %1.5 oranında işlem ücreti kesiliyor. Minimum ödeme: ฿0.0001
 • Dailyfreebits → Üyelik sistemi yoktur. Bitcoin adresinizi tanımlayarak başlıyorsunuz. Google Captcha girerek otomatik olarak 100-1200 arası Satoshi (Bitcoin puanı, paraya çevrilen puan gibi) kazanıyorsunuz. Her saat başı captcha girebilirsiniz. Minimum Ödeme 3.500 Satoshi
 • Bitvisitor → Üyelik sistemi yoktur. Bitcoin adresinizi tanımlayarak başlıyorsunuz ve Google Captcha girdikten sonra 5 dakika belirtilen sitede durmanız gerekmektedir. Her site geçişlerinde captcha girmek zorundasınız. “Bits” puanı üzerinden değerlendirilen sistemde her sitede durmanızın puan karşılığı birbirinden farklıdır. Minimum ödeme: 60 Bits
 • Coinurl → Üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Link kısaltarak veya sitenizde reklam vererek bitcoin kazanıyorsunuz. Güvenilir ve çok kullanışlı bir site. ฿0.15 altı çekimlerde %1 işlem ücreti kesmektedir. Minimum ödeme: ฿0.01
 • Btcflare → Üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Reklam veren sitelerde belirli süre kalarak bitcoin kazanıyorsunuz. Her site geçişlerinde captcha girmek zorundasınız. Minimum ödeme: ฿0.001

Kullandığım ve Coinurl haricinde ödeme aldığım ücretsiz bitcoin veren siteler bunlardır. Güvenle kullanabilirsiniz. Az kazandırıyor gibi görünebilir ama günde 1 saat ayırarak azımsanmayacak derecede bitcoin kazanabilirsiniz.

Bu 3 yol haricinde nasıl bitcoin kazanılır derseniz;

4. ve son yol ise madenciliktir. Bu işe girişmenizi hiç tavsiye etmiyorum. Kısaca bilgisayarınızın cpu ve gpu sistemini kullanarak internette var olan ama gün yüzüne çıkmamış bitcoinleri aynı bir madenci gibi çıkarıyorsunuz. Bitcoin olayı ilk başladığında inanılmaz revaçta bir yöntemdi fakat şimdi randıman alabilmek için ciddi paralar harcanması gerek. Çünkü Satoshi amcamız bu sisteme zorluk seviyesi getirmiştir ve gün yüzüne çıkan bitcoin arttıkça madencilikte bulunabilecek bitcoin olasılığı düşüyor. Madencilik şuan tahminime göre büyük firmaların elinde. Büyük sunucu odalarında gelişmiş sistem ve teknolojilerle gerçekleştiriliyor.

İnternette ev tipi, usb bellek tarzında mining cihazları satılıyor bilgisayarınızda madencilik yaparken sistem cpu ve gpu yerine bu aleti kullanıyor. Fakat dediğim gibi adamlar koca sunucu odalarında bu işi yaparken sizin tek başınıza yapmanız kendi zararınıza olacaktır. 100 liralık bitcoin çıkarayım derken 1000 liralık elektrik faturası gelir eve 🙂 Siz para basmak yerine piyasadaki paraları toplamaya bakın 🙂 .

Nasıl bitcoin kazanılır konusunda bildiğim ve kullandığım siteleri ve yöntemleri yazdım, sizinde kullandığınız yöntemler varsa yorum kısmında belirtin bizde kullanalım birlikte kazanalım.

0
One Response
 1. İsmail Karakurt

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir